Piotr Kubicki

Piotruś jest wyjątkowy i niezwykle wrażliwy. Przepełniony miłością do wszystkich i zawsze gotowy do podarowania drugiemu człowiekowi radosnego uśmiechu.

Urodził się 28.11.2017 roku jako wcześniak z wrodzonym zapaleniem płuc, martwiczym zapaleniem jelit i niedokrwistością, co skończyło się przetaczaniem krwi. Pierwsze miesiące spędził w szpitalach walcząc o życie i zdrowie. Nie rozwijał się prawidłowo i nie widział. Początkowa diagnoza - porażenie mózgowe czterokończynowe, najgorsza i najcięższa postać.

Po wykonaniu badań genetycznych okazało się, że Piotruś cierpi na skrajnie rzadką chorobę genetyczną zwaną zespołem Allana Herndona Dudley'a.  Jest pierwszym takim przypadkiem zdiagnozowanym w Polsce, a około 350. przypadkiem na świecie.

Zespół Allana Herndona Dudley'a to choroba powodująca poważne zaburzenia rozwoju mózgu. Piotruś jest dzieckiem leżącym, nie siedzi, nie chodzi i nie mówi. Ma słabe napięcie mięśniowe oraz spastyczność nóg i rąk. Pomimo tylu problemów zdrowotnych jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem. Walczy i robi wszystko, by być takim jak jego brat bliźniak i starsza siostrzyczka. Aktualnie życie Piotrusia i jego rodziców to rehabilitacje ruchowe i wzrokowe, neurologopeda, różnego rodzaju terapie, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne i szereg wizyt lekarskich. Na to wszystko potrzebne są pieniądze.

Ponadto od niedawna podawany jest również Piotrusiowi lek, którego koszt to 8,5 tysiąca złotych miesięcznie. Dzięki pomocy i wsparciu można mu to zapewnić i mieć nadzieję, że kiedyś Piotruś będzie samodzielny.

Aby pomóc Piotrusiowi, można dokonywać wpłat na subkonto 021050 1298 1000 0090 8043 8501 oraz przekazując 1,5% podatku 0000399191 z dopiskiem „dla Piotrusia Kubickiego”.