Olaf Szymik

Olaf pochodzi z Zabrza. Od pięciu lat zmaga się z chorobą nowotworową. Zaczęło się od utykania na prawej nodze i wizyty u ortopedy. Badanie wykazało guz w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Niedługo potem nowotwór wycięto. Jednak po 3 miesiącach stan Olafa się pogarszał. W kolejnym badaniu wykryto kolejnego guza i konieczna była następna operacja. Po zabiegu wydano straszliwą diagnozę - złośliwe nowotwory nerwów obwodowych i autonomicznego układu nerwowego. Nieodzowna była chemioterapia. Stabilizacja stanu zdrowia Olafa trwała niecały rok, po czym nastąpił cios, którym była informacja, że guz znacznie się powiększył. Pojawiły się inne zmiany nowotworowe. Dalsze leczenie konsultowane było w Niemczech. Kolejne lata to nieustanna walka o zdrowie i życie Olafa - przeszedł następne zabiegi, a także kilkanaście ciężkich chemii. Chemioterapia musi być kontynuowana do teraz co 21 dni. Pojawiły się też przerzuty w innych częściach ciała. To nie wszystko - w wyniku jednej z operacji Olaf ma uszkodzone nerwy w kręgosłupie, przez co porusza się o kulach lub na wózku inwalidzkim.

Olaf marzy o tym, żeby wyzdrowieć. Potrzebuje pieniędzy do dalszej walki – kontynuowania leczenia, zakupu leków, opłat rehabilitacji oraz dojazdów do szpitala.


Aby pomóc Olafowi można dokonywać wpłat na jego subkonto 43 1050 12981000 0024 3789 7842 lub przekazać 1,5% podatku KRS 0000399191 z dopiskiem "dla Olafa Szymik"