Michał Maciejewski

Urodził się w 34. tygodniu ciąży z opadniętą powieką i niedotlenieniem okołoporodowym. Z tego powodu ma wzmożone napięcie mięśniowe, jest opóźniony psychoruchowo, nie chodzi i nie mówi. Zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.

Michał jest wesołym dzieckiem, które potrzebuje całodobowej opieki. Porusza się na wózku na którym lubi szybko jeździć. Często próbuje z niego schodzić, żeby być bardziej samodzielny. Mowę zastępuje mu tablet, w którym ma specjalny komunikator i dzięki któremu może porozumiewać się z ludźmi ze szkoły, kolegami i koleżankami oraz rodzicami, choć można powiedzieć, że z rodzicami to nawet rozumie się bez słów. W zeszłym roku wstał na nogi przy pomocy pionizatora i bardzo mu się spodobało.

Rodzice Michała zbierają na wizyty u lekarzy, rehabilitację, która jest mu bardzo potrzebna oraz sprzęt rehabilitacyjny.

 

Aby pomóc Michałowi można dokonywać wpłat na jego subkonto 71 1050 1298 1000 0024 1713 9629 oraz przekazać 1,5% podatku KRS0000399191 z dopiskiem „dla Michała Maciejewskiego”.