Malwina Budziszewska

Cierpię na liczne zaburzenia układu immunologicznego, które zaczęły się ujawniać po zachorowaniu na koronawirusa. Ponadto mam uszkodzone zakończenia nerwowe w układzie górnych dróg oddechowych i chorobę z autoagresji w postaci licznych reakcji cytotoksycznych. Jakby tego było mało - wykryto u mnie również chorobę genetyczną odpowiadającą za brak enzymu odpowiedzialnego za tworzenie błon śluzowych w organizmie, co również utrudnia powrót do zdrowia.

Z powodu swojego bardzo ciężkiego stanu zdrowia i nadwrażliwości na zapachy, byłam zmuszona kilka miesięcy temu z dnia na dzień zrezygnować ze swojej pracy, którą kochałam nad życie, a co za tym idzie – straciłam możliwość zarobkowania. Zanim została postawiona mi słuszna diagnoza, pieniądze na wizyty u specjalistów i prywatne badania pochłonęły kilkanaście tysięcy złotych. Jest nadzieja, że będę normalnie funkcjonować jak wcześniej. Niestety leczenie jest bardzo drogie i długotrwałe. Leki sprowadzane są zza granicy - z Belgii, Francji oraz Niemiec. Lekarze szacują odbudowę mojego układu odpornościowego na czas 9. miesięcy. Niestety pokonanie choroby autoagresywnej zajmie dłużej - przewidziane jest na rok. Zażywam obecnie autoszczepionkę w formie płynnej, wyhodowaną specjalnie dla mnie w Niemczech. Jestem pod stałą opieką lekarzy - specjalistki od układu immunologicznego oraz terapeutów, bo trauma związana z chorobą i strachem o własne życie wywołała u mnie zaburzenia adaptacyjne. Wizyty są dosyć częste i niestety wszystkie odbywają się prywatnie. Zanim stanę na nogi jeszcze kilka miesięcy nie mogę podjąć żadnej pracy. Muszę skupić się na powrocie do zdrowia. Choroba zabrała mi prawie 25kg, ponieważ cierpię na liczne nietolerancje pokarmowe ze strony układu immunologicznego oraz z powodu braku błon śluzowych. Co za tym idzie, wyżywienie nie jest tanie, pochłania dużo czasu i energii. Potrzebuję pomocy finansowej na leczenie, ale również codzienne funkcjonowanie.

 

Aby pomóc Malwinie wpłat można dokonywać na subkonto 11 1050 1298 10000090 8134 6356  oraz przekazać 1,5%podatku na nr KRS 0000399191 z dopiskiem „dla Malwiny Budziszewskiej”.