Magdalena Kaliszewska

Madzia ma zaburzenia neurorozwojowe ze spektrum autyzmu. Ma orzeczoną niepełnosprawność w stopniu znacznym, jest upośledzona. Jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej "Tęcza", prowadzonych przez Fundację „Różyczka”. Warsztaty to jej drugi dom. Jest pod opieką psychiatry i psychologa, a od roku pod stałą opieką endokrynologa (łagodny guz na tarczycy). Wymaga ciągłego wsparcia drugiej osoby - jest niesamodzielna. Lepiej czuje się w małej grupie, nie przepada za hałasem, a także dotykiem. Lubi kiedy jej czas jest dokładnie zaplanowany. Czas wolny spędza na spacerach lub przejażdżkach rowerowych. Układa puzzle, lubi wykreślanki i kolorowanki. Chodzi z zaprzyjaźnioną grupą do kina, lubi pomagać rodzicom w kuchni. Magda ma czasem problem z wejściem na salę rehabilitacyjną jeśli jest w niej zbyt dużo osób. W tym roku udało jej się codziennie tam wejść! Była z siebie bardzo dumna.

Magda wymaga rehabilitacji. Polega ona głównie na uspołecznianiu - nabywaniu kompetencji społecznych oraz wyuczeniu sprawności, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania w życiu codziennym. W tym pomagają między innymi turnusy rehabilitacyjne.

 

Aby pomóc Madzi wpłat można dokonywać na subkonto13 1050 1298 1000 0024 3789 7800 oraz przekazać 1,5% podatku na nr KRS0000399191 z dopiskiem „dla Madzi Kaliszewskiej”