Dominik Gołąb

W maju 2021 roku dowiedzieliśmy się, że nasz siedemnastoletni syn Dominik ma podejrzenie zmiany nowotworowej w okolicy lewej strony żuchwy. Po wykonaniu zdjęć panoramicznych twarzo-czaszki oraz pobraniu wycinków do badania histopatologicznego, zostaliśmy skierowani, jako że syn nie był jeszcze pełnoletni, do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie na Warmii.

W czerwcu podczas pobytu na oddziale zostały wykonane u syna badania tomografii komputerowej twarzo-czaszki oraz bioder. Zostaliśmy zarejestrowani do operacji CITO.

27 lipca została przeprowadzona podwójna operacja wycięcia zainfekowanego nowotworem lewego odcinka żuchwy wraz z 4 zębami (4-7) z jednoczesnym wycięciem odpowiadającego elementu biodra i wstawieniem go w dolną szczękę.

Po operacji Dominik przyjmował przez dwa miesiące jedynie dietę płynną i korzystał z rehabilitacji (płatnej) potrzebnej do przywrócenia sprawności i ruchomości biodra oraz żuchwy.

Jesteśmy obecnie już po kilku kolejnych wizytach kontrolnych pooperacyjnych w Szpitalu w Olsztynie, podczas których między innymi zostały wkręcone podstawy pod implanty a podczas ostatniej wizyty w lipcu 2022 lekarze przeprowadzili kolejny zabieg, tym razem odbudowy dziąsła, potrzebny wycinek został pobrany z podniebienia Dominika.

Koszty poniesione przez nas dotychczas to:

-           6 wizyt w Szpitalu w Olsztynie – ok. 500 km w jedną stronę – koszt przejazdu 2600 zł

-           10 noclegów x 200 zł – 2000 zł

-           rehabilitacje 140 zł/wizytę  – 1400 zł

-           badania kwalifikujące do wstawienia implantów - 1000 zł

Przed nami jeszcze kolejne rehabilitacje i wizyty kontrolne w Olsztynie i najważniejsze, jeśli wszystko będzie już w porządku wstawienie implantów zębowych, a  to będzie największe wyzwanie dla nas, bo wstawienie implantów nie jest refundowane przez NFZ. Koszt (wizyty+leczenie) jest szacowany na ok. 30.000 PLN.

Dominik interesuje się piłką nożną, sam grał często z kolegami, teraz musi być bardzo ostrożny a najlepiej unikać tego typu zajęć, uwielbia jeździć na rowerze i bawić się ze swoim psem, spotykać się ze znajomymi oraz słuchać  muzyki, lubi wyzwania, które wyzwalają w nim dreszczyk emocji.

Obecnie otrzymał promocję do 4 klasy Technikum Logistyczno Ekonomicznego. Lubi swoją klasę, gdzie może ze swoimi kolegami realizować swoje pasje.

Aby pomóc Dominikowi można dokonywać wpłat na jego subkonto 90 1050 1298 1000 0090 8169 7626 lub przekazując 1,5% podatku 0000399191 z dopiskiem „dla Dominika Gołąb”.