I Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek

I na nic wcześniejsze ustalenia, że jednym zwartym szykiem idziemy całą grupą warsztatową. Na nic dyspozycje, że jeden z przygotowanych torów jest dla biegających, a drugi dla osób poruszających się wolniej, a my mamy za zadanie przemieszczać się tym drugim. Na nic wcześniejsze ustalenia kolejności i szyku.

Wiosenna aura i zew sportowej rywalizacji zrobiły swoje. Wystarczyło, że organizatorzy odliczyli od dziesięciu w dół i na komendę „START” wszyscy ruszyli do szaleńczego biegu dając z siebie absolutne 100%. Właśnie ten uśmiech w trakcie przemierzania trasy i poczucie satysfakcji było esencją w I Gliwickim Biegu Kolorowych Skarpetek, w którym udział wzięliśmy na zaproszenie organizatorów– „Fundacji Tośka i Przyjaciele”. Bieg miał na celu integrację osób niepełnosprawnych, z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” reprezentowała liczna grupa zawodników. Każdy dostał pamiątkowy medal. Najpiękniejsze będą jednak wspomnienia energetycznej rozgrzewkowej zumby, wizyty w policyjnym radiowozie i oczywiście zwycięstwa nad własnymi słabościami w samym biegu.